Seniorscy laureaci z niezwykłą nagrodą

Poznaliśmy wyniki III Gdańskiego Konkursu Poetyckiego dla Seniorów. Miła uroczystość odbyła się w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Laureatami Konkursu zostało osiem osób 60+, które stworzyły wspaniałe wiersze o bardzo urozmaiconej tematyce. A wszystko z pasji i miłości do poezji.

Przypomnijmy, że na Konkurs wpłynęło kilkadziesiąt wierszy. Jest on pierwszym etapem projektu „Benefis Dojrzałości 2019”, adresowanego do osób po 60 roku życia. Drugim będzie październikowa gala w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, podczas której seniorskie utwory zostaną zaprezentowane z podkładem muzycznym (to właśnie wyjątkowa nagroda dla seniorek i seniorów – laureatów). Koncert wykona zespół wokalno-instrumentalny złożony m.in. z przedstawicieli chórów, orkiestr, formacji jazzowych i teatralnych.

Głównymi organizatorami Konkursu są: Miasto Gdańsk i Fundacja Promedicine. Partnerami m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Polska Filharmonia Bałtycka, Nadbałtyckie Centrum Kultury i Akademia Muzyczna w Gdańsku.

Laureaci III Gdańskiego Konkursu Poetyckiego dla Seniorów:

Anna Stawska, Grażyna Bogusz, Jadwiga Wawrzyniak, Jerzy Krukowski, Jolanta Korczak, Krystyna Leśniewska, Marta Jeziorska i Stefania Stankiewicz.

Serdecznie gratulujemy!

 

Fot. Alan Soliński