Na seniorską imprezę koniecznie w kapeluszu!

„Powitanie lata” – pod tym hasłem w najbliższy poniedziałek 18 czerwca, w ogrodzie Klubu Samopomocy „Silver” przy ul. Przemyskiej 21 w Gdańsku odbędzie się aktywizująca i integrująca impreza dla wszystkich zainteresowanych seniorów. Zapraszamy szczególnie panie i panów w letnich kapeluszach – styl i forma dowolne. Najbardziej oryginalny pomysł zostanie nagrodzony.

Impreza rozpocznie się o godzinie 12 i jest otwarta dla każdego mieszkańca 60 plus, który chce się dobrze bawić, miło i wesoło spędzić wolny czas. W spotkaniu udział wezmą m.in. klubowicze, uczestnicy zajęć w gdańskich placówkach wsparcia dla osób starszych. W programie jest nie tylko pokaz i konkurs na najpiękniejszy, najbardziej wyjątkowy kapelusz, ale również m.in. wspólne śpiewanie biesiadnych szlagierów przy akompaniamencie akordeonu oraz grillowanie – w menu kiełbaski, kaszanka, warzywa i przygotowane sałatki. Nie zabraknie też chłodzących napojów i słodkości. Seniorzy lubiący sport będą też mogli poćwiczyć np. z szarfą, pod okiem instruktora. Gośćmi uczestników będą funkcjonariusze gdańskiej Policji z akcją prewencyjną, edukacyjną i ostrzegawczą pt. „Seniorze bądź ostrożny”, realizowaną z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Policjanci poradzą m.in. jak nie dać się oszukać i żyć bezpieczniej.

– Zachęcam osoby starsze do udziału w takich otwartych imprezach, do integracji, wspólnego działania, aktywizacji społecznej – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – I koniecznie proszę zabrać na spotkanie rówieśników, sąsiadów, znajomych. Z pewnością każdy będzie się dobrze bawił i co ważne, aktywnie i twórczo spędzi wolny czas.

Dodajmy, że poniedziałkowa impreza jest kolejną z cyklu przedsięwzięć projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej i Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z placówkami wsparcia dla osób 60 plus (w tym wypadku z Fundacją Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych „Forum”). Służy on aktywizacji, integracji, nawiązywaniu przyjaźni między sędziwymi mieszkańcami.