Seniorska poezja w muzycznej odsłonie

Kilkudziesięciu gdańskich seniorów chwyciło za pióra i wzięło udział w II Gdańskim Konkursie Poetyckim w ramach projektu „Benefis dojrzałości”. Finał twórczej rywalizacji odbędzie się we wtorek 19 czerwca o godzinie 11, w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35.

Spośród nadesłanych na konkurs wierszy jury składające się m.in. z artystów i przedstawicieli instytucji miejskich, społecznych działających na rzecz seniorów wybrało osiem, wyróżniających się szlachectwem formy, warsztatu i oryginalną tematyką. Nazwiska autorów – laureatów zostaną ogłoszone podczas wtorkowej imprezy. Następnie wyróżnione utwory poetyckie będą zaprezentowane w formie muzycznej, podczas uroczystej gali projektu „Benefis dojrzałości” 5 listopada, na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Zaprezentuje je zespół wokalno – instrumentalny, złożony z trójmiejskich artystów. Dodajmy, że projekt „Benefis dojrzałości” służy aktywizacji i promocji twórczości seniorów, przełamuje wszelkie bariery, także te związane z wiekiem. To koncert solidarności międzypokoleniowej i międzyinstytucjonalnej.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Promedicine, współorganizatorami: Miasto Gdańsk, Samorząd Województwa Pomorskiego i Akademia Muzyczna w Gdańsku. Partnerami m.in. Polska Filharmonia Bałtycka, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie – Klub Inicjatyw Seniora. Patronat honorowy objął metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Mecenasem wydarzenia jest Grupa Swissmed.