Seniorska poezja w muzycznej oprawie

Kilkudziesięciu gdańskich seniorów chwyciło za pióra i wzięło udział w Gdańskim Konkursie Poetyckim, w ramach projektu „Benefis dojrzałości. Moje życie. Moje miasto.”

Finał twórczej rywalizacji odbędzie się w poniedziałek 18 września, o godzinie 11 w sali mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego przy ul. Korzennej 33/35. Jest otwarty dla zainteresowanych.

Spośród nadesłanych na konkurs wierszy jury wybrało kilka, wyróżniających się kunsztem oraz szlachectwem formy, warsztatu i tematyki. Nazwiska autorów – laureatów zostaną ogłoszone podczas poniedziałkowej imprezy. Następnie wyróżnione wiersze będą zaprezentowane w formie muzycznej, podczas uroczystej gali projektu „Benefis dojrzałości. Moje życie. Moje miasto”, w październiku br. w Teatrze Wybrzeże. Muzykę do poezji napiszą profesjonalni kompozytorzy. Całość zaprezentuje podczas gali kilkudziesięcioosobowy zespół wokalno -instrumentalny, złożony z przedstawicieli chórów, orkiestr, formacji jazzowych i gdańskich grup teatralnych. Dodajmy, że projekt „Benefis dojrzałości…” służy aktywizacji i promocji twórczości seniorów.

– Ma też wymiar międzypokoleniowej i międzyinstytucjonalnej solidarności – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Włącza bowiem środowiska artystyczne w działania na rzecz gdańskich seniorów. To cenna inicjatywa.

Głównymi organizatorami konkursu są: Promedicine i Miasto Gdańsk, partnerem Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz projektu dostępne są na stronie: www.benefisdojrzalosci.pl