Seniorska poezja w muzyczno-wokalnej odsłonie

We wtorek 29 października, o godzinie 17.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się galowy koncert projektu pt. „Benefis Dojrzałości 2019”. To wydarzenie artyści dedykują gdańskim seniorkom i seniorom.

Bilety na tegoroczny koncert rozeszły się błyskawicznie. Podczas tegorocznej edycji „Benefisu…” kilkudziesięcioosobowa formacja instrumentalistów i wokalistów wykona w formie piosenek, wiersze stworzone przez sędziwych mieszkańców Gdańska. Przypomnijmy, że to osiem wyróżnionych utworów III Gdańskiego Konkursu Poetyckiego. Finał poetyckiej rywalizacji odbył się w maju w Ratuszu Staromiejskim. Dodajmy też, że piosenki do tekstów seniorów zaaranżowali studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku.

– To szczególny projekt – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Nie tylko promuje poetycką twórczość osób starszych, ale i zbliża środowisko artystyczne z tą grupą społeczną. Bardzo nam zależy, by gdańszczanki i gdańszczanie 60 plus aktywizowali się w każdej dziedzinie życia.

Głównymi organizatorami wydarzenia są: Fundacja Promedicine, Miasto Gdańsk i Samorząd Województwa Pomorskiego; partnerami m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Akademia Muzyczna w Gdańsku i Polska Filharmonia Bałtycka.

Szczegółowe informacje na stronie: www.benefisdojrzalosci.pl

Fot. z archiwum Fundacji Promedicine