Seniorskie andrzejki

Lanie wosku, wróżby z fusów, atrakcje artystyczne i wspólna zabawa – wypełnią andrzejkowe spotkanie w piątek 30 listopada w Dziennym Domu „Senior Wigor św. Barbary”, w Parku św. Barbary 3 w Gdańsku.

To propozycja dla wszystkich aktywnych gdańskich seniorek i seniorów, którzy chcą w miłej, przyjaznej atmosferze spędzić czas. Dla sędziwych osób, które ponad wszystko cenią sobie dobrą zabawę, kontakt z ludźmi i tradycję. Impreza andrzejkowa w placówce rozpocznie się o godzinie 11. Motywem spotkania są oczywiście wróżby wszelakie – od tych karcianych po woskowe i z… chmur. Podczas imprezy nie zabraknie też przebrań – magiczne stroje mile widziane. W programie również sporo muzyki, atrakcje artystyczne i kulinarne. Będzie też oferta edukacyjna dotycząca bezpieczeństwa – gośćmi uczestników będą bowiem gdańscy policjanci w ramach akcji „Seniorze bądź ostrożny”.  

– To kolejna, nietuzinkowa, aktywizująca propozycja dla sędziwych gdańszczanek i gdańszczan – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To otwarci na świat, pozytywni ludzie, którzy lubią dobrą zabawę i towarzystwo. Mam nadzieję, że i andrzejkowe spotkanie sprzyjać będzie integracji, nawiązywaniu trwałych przyjaźni oraz edukacji. Życzę wspaniałej imprezy.

Piątkowe spotkanie jest kolejnym z tegorocznego cyklu przedsięwzięć organizowanych w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej i Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z placówkami wsparcia dla sędziwych mieszkańców (tym razem jest to DD „Senior Wigor św. Barbary” i Gdański Wigor). Służy on aktywizacji, integracji, nawiązywaniu przyjaźni osób 60 plus.

Zapraszamy do udziału w imprezie!