Seniorskie karaoke i pogadanka o bezpieczeństwie

„Wczoraj i dziś” – pod tym hasłem w poniedziałek, 19 marca, o godzinie 10 w Dziennym Domu Pomocy „Ostoja” przy ulicy Hożej 4 w Gdańsku odbędzie się biesiada połączona z konkursem karaoke dla seniorów – amatorów śpiewu, tańca i szampańskiej zabawy. Imprezie towarzyszyć też będzie policyjna edukacja w zakresie bezpieczeństwa osób starszych

W poniedziałkowej, otwartej imprezie udział wezmą m.in. uczestnicy zajęć w gdańskich placówkach wsparcia dla osób 60 plus. Repertuar konkursowy jest szeroki, bowiem seniorzy śpiewać mają nie tylko starsze szlagiery np. „Hej sokoły!” czy „Białego misia”, ale także najnowsze przeboje disco polo. W konkursowym jury mają zasiąść m.in. Irena Pająkówna Jasman, aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, Jerzy Detko i Paweł „Konjo” Konnak. Z pewnością docenią oni nie tylko kunszt i umiejętności solistów, ale także ich zapał i miłość do śpiewania. Podczas spotkania nie zabraknie słodkiego poczęstunku i integracji. Gośćmi seniorów będą także funkcjonariusze Policji, którzy zainteresowanym osobom 60 plus podpowiedzą, jak skutecznie chronić się przed oszustami i przestępcami (dla chętnych ulotki i materiały informacyjne o bezpieczeństwie).
– Podczas takich imprez po prostu nie sposób się nudzić – przekonuje Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To zawsze mocny punkt na seniorskiej mapie wydarzeń. Bardzo nam zależy, aby takie projekty były kontynuowane, gdyż są wielowymiarowe, twórcze i pełnią istotną rolę w społecznej integracji.

Poniedziałkowa impreza jest pierwszą z tegorocznego cyklu przedsięwzięć organizowanych w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej i Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z placówkami wsparcia dla sędziwych mieszkańców. Służy on aktywizacji, integracji, nawiązywaniu przyjaźni osób 60 plus. W bieżącym roku zaplanowaliśmy dziesięć imprez wpisujących się w projekt. Nie zabraknie tych o charakterze sportowym, kulinarnym, świątecznym czy artystycznym. Odbędą się w gdańskich placówkach wsparcia dla seniorów i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Ich uczestnikami będą m.in. podopieczni dziennych domów pomocy, klubów seniora oraz klubów samopomocy. Gośćmi i partnerami imprez będą m.in. gdańscy policjanci z kampanią „Seniorze bądź ostrożny”, realizowaną z miastem i MOPR. Funkcjonariusze edukować będą uczestników w zakresie prewencji, unikania zagrożeń i podnoszenia seniorskiego bezpieczeństwa.