Seniorskie zdrowie i kulinaria – zapraszamy na imprezę z wieloma atrakcjami!

Gdańszczanki i gdańszczan 60+ zachęcamy do udziału w otwartej imprezie plenerowej pt. „Senior – zdrowie i kulinaria”. Edukacyjne, aktywizujące i rekreacyjne spotkanie odbędzie się we wtorek 10 września o godz. 10.30, w ogrodzie Dziennego Domu Pomocy przy ulicy Kisielewskiego 12 we Wrzeszczu. Będzie obfitowało w atrakcje.

W imprezie udział wezmą m.in. podopieczni gdańskich placówek wsparcia. Do uczestnictwa zachęcamy też inne starsze osoby z Gdańska, które chcą miło spędzić czas i być może zawiązać nowe przyjaźnie. Oprócz biesiady – ze zdrowymi przekąskami, wypiekami, sokami – oraz wspólnej zabawy, organizatorzy zapowiadają też edukację m.in. w dziedzinie ziołolecznictwa, pielęgnacji roślin i ogrodów. Nie zabraknie też porad w zakresie diety sprzyjającej aktywności osób 60+. O walorach kawy, jej odmianach, kompozycjach smakowych opowie barista. Z kolei gdańscy policjanci zapewnią edukację w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych. Przedstawiciel Grupy Energa podpowie seniorkom i seniorom m.in. na co zwrócić uwagę zawierając umowę w domu czy jak prawidłowo czytać fakturę za prąd, by uniknąć nieporozumień.Nie zabraknie cennych informacji z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku m.in. o bezpłatnych poradach prawnych czy możliwości uzyskania wsparcia w zakresie finansowym, opiekuńczym, aktywizującym oraz rehabilitacyjnym.

– Gdańskie seniorki i seniorzy są otwarci na świat, pozytywni, lubią dobrą zabawę, towarzystwo i edukację – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Życzę uczestnikom wspaniałej imprezy.

Wtorkowe spotkanie służy promocji zdrowego trybu życia oraz integracji i aktywizacji osób starszych. To już trzecia z pięciu zaplanowanych imprez w br., na które zapraszamy gdańszczanki i gdańszczan 60+ w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2019”, wymyślonego i realizowanego przez: MOPR w Gdańsku, Gdańską Spółdzielnię Socjalną, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z Komendą Miejską Policji w Gdańsku i ośrodkami wsparcia(w tym wypadku: DDP Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Strzyży” i Dom Pomocy Społecznej „Polanki”). Wszystkim spotkaniom przyświeca m.in. propagowanie wśród osób starszych zdrowego, aktywnego, bezpiecznego stylu życia oraz pielęgnowanie tradycji.

Fot. z archiwum gdańskiego MOPR