Seniorze bądź ostrożny – Policja i MOPR edukują

W środę 18 października odbędzie się kolejne spotkanie edukacyjne w ramach projektu „Seniorze bądź ostrożny”. Służy ono poprawie bezpieczeństwa mieszkańców 60 plus.

Na spotkanie zapraszamy o godzinie 11, do Klubu Samopomocy przy ulicy Przemyskiej 21 w Gdańsku. Ma ono charakter otwarty. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Pokazy umiejętności funkcjonariuszy, nauka samoobrony, odkrywanie tajników daktyloskopii, pogadanki o bezpieczeństwie – wszystkie te propozycje posłużą seniorskiej edukacji. Po emocjach związanych z policyjnymi pokazami będzie też można zintegrować się i nawiązać przyjaźnie, przy kawie i łakociach.

Głównymi organizatorami październikowych spotkań w ramach projektu „Seniorze bądź ostrożny” są: gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Partnerami: placówki wsparcia dla seniorów. Dodajmy, że kolejne spotkanie o bezpieczeństwie odbędzie się 26 października o godz. 10.30 – w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Wajdeloty 28 A. Przedsięwzięcie wspiera znakomita aktorka, p. Krystyna Łubieńska. Akcja profilaktyczna wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora 2017 roku.