Seniorze, dokładnie przeczytaj umowę nim ją podpiszesz!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na otwarte spotkanie edukacyjno – poradnicze pt. „Wiem co podpisuję – bezpieczeństwo w zawieraniu umów o dostawę mediów”. Odbędzie się ono w poniedziałek 28 maja o godzinie 17.00, w Klubie Mieszkańców „Przeróbka” przy ul. Bajki 8 A w Gdańsku.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przede wszystkim osoby 60 plus, które zamierzają zawrzeć umowę np. o dostawę prądu, gazu czy inną mieszkaniową. Do przyjścia zachęcamy też szczególnie osoby, które podpisały już niekorzystny dla siebie dokument bądź są ofiarami nieuczciwych, „fałszywych” przedstawicieli firm dostarczających szeroko pojęte media. Mile widziani są także mieszkańcy, którzy po prostu chcą poznać obowiązujące, tematyczne przepisy w zakresie zawierania umów. Dowiedzieć się, jak uniknąć oszustwa i nie stać się ofiarą nieuczciwych praktyk. Prawnik z Fundacji „Teneo”, współpracującej z MOPR i świadczącej m.in. wsparcie w ramach ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, wyjaśni wszelkie wątpliwości. Podpowie możliwe rozwiązania problemów.

– Staramy się, by mieszkańcy mieli jak najlepszy dostęp do bezpłatnych porad prawnych, w jak najszerszym spektrum tematycznym – podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Poniedziałkowe spotkanie wpisuje się w cykl edukacyjno – poradniczy dla gdańszczanek i gdańszczan, zainicjowany i koordynowany przez Ośrodek w ramach ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej.  W Gdańsku działa 19 punktów udzielających takiego wsparcia – 9 prowadzi MOPR, 10 organizacje pozarządowe na zlecenie Ośrodka (więcej wiadomości na stronie: www.mopr.gda.pl). Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie!