Seniorze pokaż co potrafisz!

Blisko 200 gdańskich seniorów spotka się w piątek 29 czerwca w plenerze nie tylko, by się świetnie bawić, ale także zaprezentować swoje pasje, umiejętności np. rzeźbiarskie, malarskie, kulinarne, wokalne, rękodzielnicze czy modowe. Na imprezę pod hasłem „Aktywny seniorze – pokaż co potrafisz!” zaprasza wszystkich mieszkańców 60 plus o godzinie 11.00 Centrum Aktywności i Wsparcia dla Osób Starszych „Pod Cisem” MOPR, przy ulicy Sterniczej 2 w Gdańsku. 

To już XI edycja cieszącego się ogromnym zainteresowaniem, otwartego wydarzenia. Podczas spotkania będzie można nie tylko zademonstrować swoje umiejętności, choćby wokalne czy teatralne, ale także poopowiadać o pasjach i nawiązać nowe przyjaźnie. Na autorów najciekawszych prezentacji m.in. w kategoriach muzycznej, plastycznej, rękodzieła oraz innych czekają upominki i dyplomy. Aktywni seniorzy zrelaksują się również w strefie sportowej, przygotowanej specjalnie z myślą o nich. W programie jest też biesiada. W piątkowej imprezie udział wezmą także m.in. uczestnicy zajęć z gdańskich dziennych domów pomocy oraz klubów samopomocy i seniorskich. Zapraszamy każdego chętnego mieszkańca 60 plus.

– Celem przedsięwzięcia jest propagowanie aktywnego i twórczego stylu życia osób starszych – podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To jedna z tych imprez, które pokazują, jak wiele do zaoferowania mają nasi gdańscy seniorzy. I w jesieni życia można być człowiekiem spełnionym, aktywnym, pełnym pasji.

Dodajmy, że co roku impreza bardzo integruje gdańszczan 60+. Nawiązują nowe przyjaźnie, miło spędzają wolny czas, wspierają się w życiowych trudnościach. Organizatorem przedsięwzięcia jest CAiWOS Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, partnerem Gdańska Fundacja „I ty możesz wszystko”. Serdecznie zapraszamy do udziału w twórczym spotkaniu!

Fot. Jolanta Jodkowska