Seniorzy w dresach – aktywnie, sportowo!

„Wiosna na sportowo” – pod tym hasłem we wtorek, 29 maja o godzinie 10.30 w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty 28 A w Gdańsku odbędzie się otwarta impreza dla wszystkich aktywnych seniorów. Wystarczy założyć dres, sportowe obuwie i przyłączyć się do grupy ćwiczących.

Spotkanie odbędzie się w ogrodzie DPS-u. Udział wezmą podopieczni tej placówki oraz uczestnicy zajęć z innych domów i klubów seniorskich w Gdańsku. Do wspólnego, sportowego działania zapraszamy także inne aktywne osoby 60 plus, które chcą się zintegrować, poćwiczyć w plenerze, nawiązać ciekawe, trwałe przyjaźnie. Będzie szansa skorzystać z siłowni w ogrodzie, zmierzyć się w grach i konkurencjach ruchowych, pogimnastykować w rytmie ulubionych szlagierów oraz pograć w bule czy krykieta. Nie zabraknie też słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników. Gośćmi seniorów  będą też gdańscy policjanci z akcją „Seniorze bądź ostrożny”, realizowaną z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku i miastem. Funkcjonariusze zachęcą uczestników do ostrożności, prewencji i bezpiecznych zachowań.

– Myślę, że jak zawsze na takich integrujących spotkaniach wszystkim dopiszą humory, a zabawa będzie znakomita – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Staramy się, by oferta miasta dla osób starszych była jak najszersza. Obok edukacji, profilaktyki zdrowia, wypoczynku, bezpieczeństwa ekonomicznego, ważna jest także sprawność fizyczna seniorek i seniorów. Gorąco zachęcam do udziału w tym sportowym spotkaniu.

Wtorkowa impreza jest kolejną z cyklu przedsięwzięć projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej i Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z placówkami wsparcia dla sędziwych mieszkańców (w tym wypadku na imprezę zaprasza Fundacja „I ty możesz wszystko” prowadząca m.in. DDP przy ul. Wajdeloty). Służy on aktywizacji, integracji, nawiązywaniu przyjaźni osób 60 plus. W bieżącym roku w ramach projektu zaplanowaliśmy imprezy o charakterze sportowym, kulinarnym, świątecznym czy artystycznym. Odbywają się w gdańskich placówkach wsparcia dla seniorów i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

SONY DSC