Seniorzy – poeci dopisali!

Ogłoszenie wyników III Gdańskiego Konkursu Poetyckiego dla Seniorów nastąpi już w czwartek 13 czerwca, o godzinie 11.00 w Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Korzennej 33/35 w Gdańsku. Na Konkurs wpłynęło kilkadziesiąt wierszy, m.in. o tematyce miłosnej, patriotycznej, przyrodniczej, zabawnej lub tragicznej, które stworzyli sędziwi mieszkańcy.

Prace powstały z pasji i miłości do poezji. Kapituła Konkursu, składająca się m.in. z przedstawicieli środowisk artystycznych, instytucji społecznych i miejskich, wybrała osiem najlepszych seniorskich dzieł (ich tematyka była dowolna). Utwory te zostaną zaprezentowane, z podkładem muzycznym, w październiku podczas gali „Benefisu Dojrzałości 2019” w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Koncert wykona zespół wokalno – instrumentalny złożony m.in. z przedstawicieli chórów, orkiestr, formacji jazzowych i teatralnych.

Dodajmy, że III Gdański Konkurs Poetycki jest pierwszym etapem projektu „Benefis Dojrzałości 2019”, adresowanego do osób 60+. Służy on m.in. aktywizacji kulturalnej i społecznej seniorek i seniorów, integracji tego środowiska. Piotr Kowalczuk, zast. prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych przypomina też o wymiarze międzypokoleniowej i międzyinstytucjonalnej solidarności przedsięwzięcia.

Głównymi organizatorami Konkursu są: Miasto Gdańsk i Fundacja Promedicine. Partnerami m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Akademia Muzyczna w Gdańsku i Polska Filharmonia Bałtycka.

Szczegółowe informacje na stronach: www.benefisdojrzalosci.pl oraz link: https://www.facebook.com/benefisdojrzalosci/

Źródło fot. Pixabay