Seniorzy w bibliotece

Mieszkańców 60 plus, którzy cenią literaturę oraz interesują się fotografią serdecznie zapraszamy na spotkanie z pisarką Elżbietą Przecławską (ps. Elka Noland), autorką książki „Anna i lekarz”. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 1 października o godzinie 16, w Bibliotece nr 43 przy ul. Angielska Grobla 8/10 w Gdańsku.

Przecławska książkę napisała i wydała dopiero w „dojrzałym wieku”. Opowiada historię kobiety, która od dzieciństwa boi się kontaktu z lekarzami, w pewnym momencie przewartościowuje swoje życie i postanawia nareszcie zadbać o swoje potrzeby, zdrowie… Autorka – seniorka opowie uczestnikom o spełnieniu swojego pisarskiego marzenia i innych pasjach. Podczas spotkania w Bibliotece będzie można także obejrzeć wystawę fotografii pt. „Sródmieście we wspomnieniach”, stworzoną przez mieszkańców tej gdańskiej dzielnicy. Wszystko w miłej atmosferze, sprzyjającej artystycznej integracji. Wydarzenie zorganizowali animatorzy lokalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku w partnerstwie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną (Biblioteką nr 43). Spotkanie wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora, które potrwają cały październik.

– Mamy nadzieję, że mieszkanki i mieszkańcy 60 plus skorzystają z przebogatej, atrakcyjnej między innymi artystycznie, aktywizująco, edukacyjnie, rozrywkowo i relaksująco oferty, którą przygotowano specjalnie z myślą o nich w październiku – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Koncerty, spotkania z artystami, także o bezpieczeństwie, zdrowiu, imprezy integracyjne, sportowe w plenerze wpisały się już w gdańskie obchody Dni Seniora. I cieszy fakt, że z roku na rok coraz więcej starszych osób bardzo aktywnie uczestniczy w tych wydarzeniach. Rozwijają pasje, bawią się i edukują, czują potrzebni i spełnieni. Nie tylko z racji świętowania życzę wszystkim srebrnym mieszkankom i mieszkańcom najlepszego. Gdańska wspólnota jest wam wdzięczna za życiową mądrość i zaangażowanie w życie Miasta. Z pełną energią zmieniajmy Gdańsk dla wspólnego dobra.

Poniedziałkowe spotkanie jest otwarte dla wszystkich seniorów.