Seniorzy wiersze piszą a muzycy je wykonują!

„Benefis dojrzałości” – to koncert galowy mający na celu promocję twórczości gdańskich seniorów. Podczas organizowanego już po raz drugi – w ramach Gdańskich Dni Seniora – wydarzenia zaprezentowane zostaną w formie muzycznej najlepsze wiersze, których autorami są osoby  60 plus w II Gdańskim Konkursie Poetyckim.

Koncert galowy „Benefis dojrzałości” odbędzie się w poniedziałek, 5 listopada o godz. 17 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku. 

Koncert jest finałem twórczej rywalizacji osób 60 plus w ramach II Gdańskiego Konkursu Poetyckiego. Spośród nadesłanych na konkurs utworów poetyckich jury składające się m.in. z artystów i przedstawicieli instytucji miejskich oraz społecznych działających na rzecz seniorów, wybrało osiem. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane w formie muzycznej przez zespół wokalno – instrumentalny trójmiejskich artystów. Autorami kompozycji jest ośmiu kompozytorów, m.in. studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku.

– To wyjątkowy koncert solidarności międzypokoleniowej i międzyinstytucjonalnej – podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Celem projektu „Benefis dojrzałości” jest przede wszystkim aktywizacja i promocja twórczości seniorów. Ma przyczynić się m.in. do przełamywania barier związanych z wiekiem.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Promedicine, współorganizatorami: Miasto Gdańsk, Samorząd Województwa Pomorskiego i Akademia Muzyczna w Gdańsku. Partnerami m.in. Polska Filharmonia Bałtycka, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Stowarzyszenie – Klub Inicjatyw Seniora i Lotto. Patronat honorowy objął metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Mecenasem wydarzenia jest Grupa Swissmed.