Sesja dla matek – nabór już zakończony!

Około 20 przyszłych lub obecnych gdańskich mam weźmie udział w bezpłatnej sesji fotograficznej, towarzyszącej obchodom Światowego Dnia Świadomości FASD (tj. Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych). Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 8 września, w godz. od 10.00 do 14.00 przy molo w Brzeźnie.

Informujemy, że nabór pań do projektu „Fascynująca sesja mam” już się zakończył. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym, które się zgłosiły. W zdjęciowej, plenerowej sesji udział weźmie ok. 20 gdańszczanek (głównie panie w ciąży). Wykonane w czasie wrześniowego wydarzenia fotografie wypełnią kalendarz na rok 2020, przygotowany przez Fundację na Rzecz Dziecka i Rodziny FASCYNACJE. 

Realizacja projektu to tylko jeden z elementów obchodów Dnia FASD w Gdańsku. Program wypełnią ważne tematy i atrakcje, przygotowane przede wszystkim dla rodziców i ich dzieci. Będzie m.in. akcja informacyjno-edukacyjna o szkodliwości spożywania alkoholu w okresie ciąży. Organizatorzy opowiedzą też o rehabilitacji malucha cierpiącego na FAS (tj. Płodowy Zespół Alkoholowy). Doradzą, gdzie znaleźć specjalistyczne wsparcie. W punkcie gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie będzie można się dowiedzieć m.in. gdzie otrzymać bezpłatne wsparcie prawne, psychologiczne czy kompleksową pomoc w życiowych kryzysach. Przekażemy zainteresowanym materiały informacyjne m.in. dotyczące przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Z kolei przedstawiciele spółki Copernicus PL w Gdańsku edukować będą młode mamy w zakresie poradnictwa laktacyjnego oraz resuscytacji krążeniowo–oddechowej dzieci i dorosłych. Maluchy wezmą udział w integrujących grach i zabawach.

Organizatorem wrześniowego wydarzenia jest Fundacja FASCYNACJE. Partnerem w projekcie jest MOPR w Gdańsku.

Rys. Pixabay