Shrekowa przygoda na Przeróbce

W niedzielę 4 października w godzinach od 12.00 do 15.00, na gdańskiej Przeróbce odbędzie się gra terenowa pt. „Shrekowa przygoda”. To bezpłatna, otwarta propozycja szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Gra rozpocznie się przy Klubie Osiedlowym „Kolejarz”, przy ul. Bajkowej 8A. Uczestnicy kierując się wskazówkami na mapach, dotrą do wyznaczonych punktów w dzielnicy. Odnajdą tam elementy potrzebne do odczarowania Shreka. W założeniu fabuły gry, ten filmowy bohater został bowiem zmieniony w kamień. Uczestnicy zabawy zmierzą się też w rozmaitych konkurencjach zręcznościowych, kreatywnych: m.in. zbudują wieżę ze skrzynek, pokonają tor przeszkód itp. Ten „aktywny spacer” po gdańskiej Przeróbce potrwa trzy godziny. Dla najlepszych graczy, którzy dotrą do wszystkich punktów z mapy i wykonają zadania, przewidziano nagrody – niespodzianki.

– Wolny czas z rodziną warto spędzać nietuzinkowo – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Takie projekty, działania podejmowane w dzielnicach służą społecznej aktywizacji, integracji i są potrzebne.

Uwaga! Niedzielne wydarzenie odbędzie się z zachowaniem bezpieczeństwa oraz obostrzeń sanitarnych, obowiązujących w czasie epidemii.

Dodajmy, że gra „Shrekowa przygoda” to kolejna z aktywizujących propozycji II edycji projektu „Miesiąc Bajki”, dofinansowanego w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Współorganizatorami wydarzeń „Miesiąca Bajki” są: Fundacja Bezpiecznik, Rada Dzielnicy Przeróbka, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, 63 Drużyna Harcerzy Gdańskich „Potok”, Fundacja Obudź Nadzieję, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Rada Osiedla Przeróbka, Szkoła Podstawowa nr 61, Grupa Teatralna Przeróbka+, m.in. przy wsparciu Fundacji RC.

Fot. z Pixabay symboliczna, przedstawia Shreka, filmowego stworka.