Siedlce na wieszaku – aktywnie i ekologicznie

Chcesz się zintegrować, poznać sąsiadów, ale także sprzedać lub wymienić używane i niepotrzebne rzeczy? Weź udział w imprezie plenerowej pt. „Pchli targ – Siedlce na wieszaku”, która odbędzie się w niedzielę 4 lipca br., w godz. od 11.00 do 13.00 na skwerze przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku.

Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do mieszkanek i mieszkańców tej gdańskiej dzielnicy. Uczestnicy będą mogli się lepiej poznać, zaprzyjaźnić oraz m.in. dowiedzieć o ofercie zajęć i aktywności Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka”. Mogą też sprzedać, wymienić lub oddać rzeczy, które są im niepotrzebne, za to być może przydadzą się innej osobie. Ubrania, książki, drobne sprzęty domowe czy przedmioty retro będzie można wystawić na pchlim targu podczas niedzielnej imprezy. Każdy uczestnik targu przygotowuje swoje wystawiennicze stanowisko samodzielnie.

– Zachęcamy do społecznej aktywności i do angażowania się w działania na rzecz dzielnic oraz lokalnych społeczności – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. – Staramy się też upowszechniać wśród mieszkanek i mieszkańców zasady ekologii, poszanowania dla środowiska. Przypominamy, że rzeczy używanych nie trzeba wyrzucać – można je na przykład z kimś wymienić lub ofiarować osobom potrzebującym.   

Do udziału w niedzielnym, plenerowym spotkaniu zapraszają jego organizatorzy: animatorzy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Stowarzyszenie Dla Siedlec, Stowarzyszenie Opiekuńczo-Resocjalizacyjne „Prometeusz”, Rada Dzielnicy Siedlce oraz wszyscy zaangażowani mieszkańcy.

Plakat wydarzenia „Pchli targ – Siedlce na wieszaku”/źródło: organizatorzy