Siedlce na wieszaku – zadbaj o ekologię, poznaj sąsiadów

Chcesz poznać swoich sąsiadów, zintegrować się, ale też sprzedać, wymienić lub po prostu oddać używane i niepotrzebne rzeczy? Mieszkanki i mieszkańcy gdańskich Siedlec mają ku temu okazję w najbliższą niedzielę, 12 czerwca br. Na skwerze przy ul. Zakopiańskiej 40, w godz. 15.00 – 17.00 odbędzie się bowiem pchli targ.  

To już trzecia edycja wydarzenia, które jest organizowane pod hasłem: „Siedlce na wieszaku”. Jego adresatem jest lokalna społeczność tej gdańskiej dzielnicy. Uczestnicy wydarzenia mogą się lepiej poznać, zaprzyjaźnić. Mają przestrzeń, by porozmawiać i miło, sąsiedzko spędzić czas. Mogą też sprzedać, wymienić lub oddać rzeczy, które są im niepotrzebne, za to być może przydadzą się innej osobie. Sami tworzą pchli targ, na który przynoszą m.in. ubrania, drobne sprzęty domowe, przedmioty retro, książki, naczynia, zabawki. Wszystko czego nie używają, a jest w dobrym stanie, co można np. wymienić. Poprzednie edycje imprezy pokazały, że mieszkanki i mieszkańcy dzielnicy chętnie sprzedają lub oddają np. przyniesione z domu rośliny oraz stworzone przez siebie artystyczne prace, wyroby rękodzielnicze. Każdy uczestnik targu przygotowuje swoje wystawiennicze stanowisko samodzielnie. Wystarczą koc, rozkładany stolik czy wieszak ustawiony na trawie, by wyeksponować rzeczy – inwencja jest po stronie mieszkańców tej dzielnicy.

Zapraszamy

Do udziału w niedzielnym, plenerowym spotkaniu zapraszają lokalną społeczność jego współorganizatorzy: Dom Sąsiedzki „Zakopianka”, Stowarzyszenie „Dla Siedlec”, przy zaangażowaniu organizatorów społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Partnerami wydarzenia są: Rada Dzielnicy Siedlce, Centrum Integracji Na Górce, Fundacja „Świat Wrażliwy” i Lokalne Centra Wolontariatu.

 

Plakat informacyjny „Siedlec na wieszaku”/źródło: organizatorzy wydarzenia