Skorzystaj z oferty DNIA BEZ DŁUGÓW, 17 listopada br. w Gdańsku

W piątek, 17 listopada br. odbywa się w mieście DZIEŃ BEZ DŁUGÓW. To już dziewiąta edycja akcji, która ma na celu kompleksowe, bezpłatne wsparcie – zwłaszcza specjalistyczne, poradnicze – mieszkanek i mieszkańców borykających się z zadłużeniem.

W tegoroczne przedsięwzięcie włączyło się wiele instytucji miejskich, organizacji pozarządowych, by pomóc osobom w walce z tym poważnym problemem. Do dyspozycji potrzebujących będą też specjalistki gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Porad i konsultacji m.in. z zakresu profilaktyki i bezpieczeństwa socjalno-bytowego oraz dostępnej oferty wsparcia, udzielą:

– w godz. od 10.00 do 13.00, w tramwaju akcji na trasie Strzyża – Siedlce. Z MOPR do dyspozycji podróżnych będą tam pracowniczki socjalne oraz prawniczka;

– w godz. od 9.00 do 14.00, w punkcie akcji zlokalizowanym w Gdańskim Centrum Świadczeń, przy ul. Kartuskiej 32/34. Z MOPR w tym miejscu porad udzieli potrzebującym pracowniczka socjalna.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z szerokiej oferty DNIA BEZ DŁUGÓW, przygotowanej przez wszystkich partnerów organizacyjnych przedsięwzięcia. Szczegóły dostępne są w tematycznym materiale Referatu Prasowego UMG  (link przekierowuje na stronę internetową Referatu Prasowego UMG). 

 

Plakat informacyjny DNIA BEZ DŁUGÓW w Gdańsku/źródło: CBEiWOZ, UMG