Słodka wigilijna paczka dla gdańskich dzieci

Torby wypełnione słodyczami otrzyma w grudniu ponad 650 gdańskich dzieci objętych pomocą społeczną. To w ramach świątecznej akcji „Wigilijna paczka”, zorganizowanej przez miasto i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Tuż przed świętami paczki m.in. z cukierkami, czekoladą, batonami i ciastkami dostarczą najmłodszym wolontariusze. Pozostawią je pod drzwiami mieszkań dzieci. Dystrybucja toreb z łakociami odbędzie się z zachowaniem zasad sanitarno-epidemicznych, wolontariusze ubrani będą w ochronne maseczki i rękawiczki. Ta pomoc trafi m.in. do dzieci z rodzin uboższych, mniej zaradnych opiekuńczo i wychowawczo. MOPR przygotowuje słodkie paczki, środki na ten cel pochodzą z budżetu miasta.  

Dodajmy, że wolontariusze jednocześnie dostarczą dzieciom gwiazdkowe upominki od anonimowych darczyńców akcji „Każdy może pomóc”, równolegle prowadzonej przez MOPR.

– Zależy nam, aby nasi najmłodsi podopieczni najpełniej poczuli atmosferę świąt – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Ze względu na pandemię w tym roku w grudniu nie odbędzie się świąteczna impreza, która tradycyjnie stanowiła finał obu akcji. Mamy jednak nadzieję, że paczki z łakociami oraz prezenty znalezione pod drzwiami zrekompensują dzieciom brak gwiazdkowej zabawy. Ufam, że ta niespodzianka sprawi im wielką radość. 

Przypomnijmy, że akcja „Wigilijna paczka” organizowana jest w Gdańsku od kilkunastu lat. Wpisała się w świąteczną tradycję pomocową miasta na rzecz dzieci.  

Fot. z archiwum MOPR, z finału akcji „Wigilijna paczka” i „Każdy może pomóc” – 2018 rok (finałowi towarzyszyła świąteczna zabawa)