Słodkie święta gdańskich dzieci

Około 550 gdańskich dzieci z rodzin objętych wsparciem, także w tym roku otrzyma na gwiazdkę torby ze słodyczami. To w ramach świątecznej akcji „Wigilijna paczka”, zorganizowanej przez miasto i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

To już 21 edycja przedsięwzięcia dla najmłodszych. Akcja na trwałe wpisała się w świąteczne, pomocowe działania miasta. Każdego roku udaje się obdarować łakociami kilkaset gdańskich dzieci, z najbardziej potrzebujących rodzin.

Wolontariusz w roli św. Mikołaja

Ponieważ ten czas ma być dla najmłodszych podopiecznych MOPR szczególnie radosny i beztroski, kilka dni przed świętami torby wypełnione m.in. ptasim mleczkiem, czekoladowymi cukierkami, czekoladą z orzechami i ciastkami dostarczą najmłodszym wolontariusze. Pozostawią je pod drzwiami mieszkań dzieci. Dystrybucja toreb ze słodyczami odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii. Wolontariusze będą ubrani w ochronne maseczki i rękawiczki.
Dodajmy, że dzieci objęte tą formą wsparcia otrzymają też upominki od anonimowych darczyńców gwiazdkowej akcji „Każdy może pomóc”, równolegle prowadzonej przez gdański MOPR. Finał obu przedsięwzięć odbędzie się tego samego dnia. Mamy nadzieję, że odwiedziny św. Mikołaja ucieszą najmłodszych i sprawią, że święta w ich rodzinach będą pełniejsze i naprawdę wyjątkowe.

Święta mają być beztroskie i słodkie/ilustracyjna fot. z Pixabay