Solidarnie przeciwko przemocy każdego dnia! Przyjdź na warsztaty!

Wiesz, że osoba z twojego otoczenia jest ofiarą przemocy. A może sama lub sam doświadczasz agresji fizycznej lub psychicznej. Nie wiesz, jak poradzić sobie z problemem? Do kogo zwrócić się o pomoc? Koniecznie przyjdź na warsztaty „Solidarnie przeciwko przemocy”, które odbędą się w sobotę 1 kwietnia, w godzinach od 12 do 14.30 w Europejskim Centrum Solidarności przy pl. Solidarności 1 w Gdańsku.
Z zainteresowanymi mieszkańcami spotkają się m.in. specjaliści instytucji (w tym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku) i organizacji pozarządowych, na co dzień wspierających rodziny z problemem przemocy, przeciwdziałających skrajnemu zjawisku. Warsztaty poprowadzą m.in. psychoterapeutki oraz aktywistki społeczne zajmujące się tą tematyką.  Uczestnicy dowiedzą się np. o podłożach agresji dorosłych, jak reagować na zaniedbania wobec dzieci i stosowaną przemoc. Gdzie zgłaszać przypadki agresji i na jakie wsparcie  może liczyć osoba pokrzywdzona.  Wreszcie, jak wygląda proces wychodzenia z przemocy i na ile jest skuteczny. Przedstawicielka gdańskiego MOPR przybliży uczestnikom zajęć m.in. działania służb, związane z Procedurą Niebieskiej Karty.
Głównym organizatorem sobotniego spotkania jest Trójmiejska Akcja Kobieca. Udział w warsztatach jest otwarty i bezpłatny.