Specjalistyczne i poradnicze wsparcie dla obywateli Ukrainy

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza Ukrainki i Ukraińców przebywających w Gdańsku, na przydatne, pomocowe warsztaty ze specjalistami Stowarzyszenia OVUM. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Kontynuujemy tegoroczny cykl pomocowych, aktywizujących spotkań dla cudzoziemców. Zachęcamy do skorzystania z poniższej oferty zajęć, które poprowadzą specjalistki, specjaliści ze Stowarzyszenia OVUM:

– w poniedziałek, 15 lipca 2024 r. w godz. od 10.00 do 13.00, w sali konferencyjnej na parterze MOPR przy ul. K. Leczkowa 1A we Wrzeszczu. To warsztaty dla osób z  Ukrainy, które mają trudności z adaptacją w Polsce, nie radzą sobie w nowej sytuacji życiowej. Odczuwają stres i potrzebują specjalistycznego wsparcia. Dlatego spotkanie poprowadzą psycholożki z Ukrainy, w tym języku. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują zapisy – do 11 lipca br. lub do wyczerpania miejsc – pod numerem tel. kom.: 797 136 216 (w dni powszednie, w godz.: 7.30 – 14.30); UWAGA! OFERTA W TYM TERMINIE JEST NIEAKTUALNA

– w poniedziałek, 29 lipca 2024 r. w godz. od 9.00 do 11.30, w sali konferencyjnej na parterze MOPR przy ul. K. Leczkowa 1A we Wrzeszczu. To warsztaty dla osób z Ukrainy ze statusem UKR, które chcą się dowiedzieć, jak zalegalizować pobyt w Polsce. Merytorycznych, prawnych wskazówek udzielą im podczas zajęć specjaliści ze Stowarzyszenia OVUM. Obowiązują zapisy na spotkanie – do 22 lipca br. lub do wyczerpania miejsc – pod numerem tel. kom.: 797 136 216 (w dni powszednie, w godz.: 7.30 – 14.30).

Do udziału w warsztatach zapraszają partnerzy organizacyjni: gdański MOPR i Stowarzyszenie OVUM.

 

Spotkanie w marcu br. m.in. dla Ukraińców, dot. prawa pracy/fot. arch. Alina Zaika z gdańskiego MOPR