Specjalistyczne wsparcie dla ukraińskich rodziców

Rodzice i opiekunowie dzieci z Ukrainy, przebywający w Gdańsku wciąż mogą zapisać się na cykl spotkań z psycholożką, która m.in. podpowie im, jak radzić sobie z emocjami i odnaleźć się w nowej, życiowej sytuacji. To specjalistyczne wsparcie jest bezpłatne. Oferta pomocy jest aktualna do 6 czerwca br. – wówczas odbędzie się ostatni z warsztatów.

Do udziału w nieodpłatnych zajęciach z psycholożką zachęca rodziców, opiekunów dzieci z Ukrainy gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Obowiązują zapisy, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 14.00 pod numerem tel. kom.: +48 789 455 295. Zgłoszenia przyjmuje mówiąca w języku ukraińskim konsultantka.

Warsztaty przy wsparciu UNICEF

Spotkania z psycholożką odbywają się w ramach programu pt. „Dodać Sił”. Jest on realizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Warsztaty są prowadzone w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w godzinach od 17.00 do 19.00, w dwóch grupach: we wtorki – sami rodzice, opiekunowie oraz w czwartki – rodzice, opiekunowie wraz ze swoimi dziećmi.  

Zadbaj o dobre relacje z dzieckiem

Psycholożka z Ukrainy m.in. podpowie uczestniczkom i uczestnikom jak radzić sobie z emocjonalnymi rozterkami, odzyskać harmonię i spokój w nowej sytuacji. Wskaże też, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty, zwłaszcza te na styku rodzic – dziecko. Podpowie również, w jaki sposób wspierać dziecko, które znalazło się w nowej grupie rówieśniczej i głęboko przeżywa migrację. Specjalistka wyjaśni, jak na co dzień budować dobre i silne relacje w rodzinie. Pomoże również rodzicom wzmocnić się emocjonalnie, w kontekście doświadczenia skutków wojny.

 

 

«ДОДАТИ  СИЛ» – ЗУСТРІЧІ ДЛЯ БАТЬКІВ/ ОПІКУНІВ З УКРАЇНИ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ В ГДАНСЬКУ

Міграція це завжди складно, як для батьків так і для дітей. Тому ми підготували для вас обговорення важливих питань, що стосуються відносин з самим собою, та з рідними. Особливо звернемо вашу увагу на побудову гармонійних відносин з дітьми.

Якщо ви хочете

Cправлятися зі складними почуттями та ситуаціями.

Kонструктивно вирішувати непорозуміння та конфлікти.

Хочете підтримувати вашу дитину в розвитку її талантів та вмінь.

Бажаєте допомогти дитині в побудові хороших стосунків з однолітками.

Шукаєте способи покращити спілкування та взаєморозуміння з дитиною.

Приходьте на безкоштовні зустрічі, організовані в рамках проекту «ДОДАТИ СИЛ»!

Дві групи

Група А

Щовівторка: 17.00 – 19.00, Сусідський будинок «Закоп’янка», вул. Zakopianska 40 Гданськ.

Група В

Щочетверга: 17.00 – 19.00, Сусідський будинок «Закоп’янка», вул. Zakopianska 40 Гданськ. Разом з дітьми, для яких підготували цікаві кінопокази.

На вас чекає україномовний спікер, який із задоволенням підтримає вас, відповість на складні питання, допоможе знайти вихід з нестандартних ситуацій.

Заняття проводяться українською мовою (за потреби – польською). Чекаємо на знайомство з вами. Реєстрація приймається щодня за телефоном: +48 789 455 295. В годинах: з 8.00 до 14.00.

 

Plakaty informacyjne spotkań „Dodać Sił”, wersje: polska i ukraińska/źródło: organizatorzy; fot. do informacji tekstowej/Pixabay