Spektakl lalkowy w „Miesiącu Bajki”

Gdańskie rodziny z dziećmi zapraszamy w sobotę 17 października, o godz. 13.00 na Skwer Bajki na Przeróbce. Będzie tam można obejrzeć w plenerze spektakl muzyczny pt. „Trzy świnki”, Teatru Vaśka z Torunia.

To propozycja przede wszystkim dla najmłodszych miłośników teatru lalki. „Trzy świnki” to sztuka oparta na baśni Jennifer Greemmway. Przedstawienie ma rozrywkowy i edukacyjno-ekologiczny wymiar. Wstęp na spektakl jest wolny. Ze względu na czas epidemii organizatorzy proszą widzów o stosowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. założenie maseczek ochronnych i zachowanie dystansu). Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich obostrzeń w tym zakresie.

Dodajmy, że sobotnie przedstawienie to kolejna z aktywizujących propozycji II edycji projektu „Miesiąc Bajki” na gdańskiej Przeróbce. Projekt jest dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Współorganizatorami wydarzeń „Miesiąca Bajki” są: Fundacja Bezpiecznik, Rada Dzielnicy Przeróbka, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, 63 Drużyna Harcerzy Gdańskich „Potok”, Fundacja Obudź Nadzieję, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Rada Osiedla Przeróbka, Szkoła Podstawowa nr 61, Grupa Teatralna Przeróbka+, m.in. przy wsparciu Fundacji RC.

Fot. z Pixabay symboliczna – przedstawia trzy prosiaczki