Spełniamy marzenia! Finał świątecznej akcji „Każdy może pomóc”

W sobotę, 9 grudnia 2023 r. do domów tysiąca dzieci i osób starszych w Gdańsku zawitał św. Mikołaj. Obdarował podopiecznych gdańskiej pomocy społecznej świątecznymi prezentami. To wyjątkowe upominki. Ofiarowane przez otwartych, empatycznych i pełnych dobroci darczyń i darczyńców akcji „Każdy może pomóc”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. 

XII edycja przedsięwzięcia pokazała, że wrażliwość społeczna, chęć pomagania i sprawienia radości drugiemu człowiekowi są ogromne. Dystrybucja upominków do domów dzieci oraz seniorek i seniorów trwała cały dzień.

– Święta to szczególny czas, kiedy pragniemy być blisko rodziny, cieszyć się sobą, odświętną atmosferą i możliwością obdarowywania i bycia obdarowanym – mówi Agnieszka Chomiuk, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Nie dla każdego jednak jest to tak samo możliwe. Dlatego z myślą o tych, którzy są w tym momencie w trudniejszej sytuacji, stworzyliśmy akcję „Każdy może pomóc”. To niesamowite z jaką wielką otwartością serc gdańszczanek i gdańszczan się spotykamy! Również w tym roku nas Państwo nie zawiedliście, przygotowując wspaniałe prezenty aż dla tysiąca dzieci oraz osób starszych. Ofiarowanie pomocy drugiej osobie to nie tylko szczęście obdarowanego, to także dar składany samemu sobie. To naprawdę wspaniałe uczucie wiedzieć, że sprawia się komuś radość, a bycie wyczekiwanym, Świętym Mikołajem to wielka rzecz. Wszystkim naszym tegorocznym Mikołajom składam serdeczne podziękowania i kłaniam się w pas z wdzięcznością. Liczymy na Was w przyszłym roku. Niech nadchodzące Święta będą dla Państwa cudownym czasem, a dobro, które okazaliście wróci do Was zwielokrotnione.

Współpraca doskonała

W różnych działaniach organizacyjnych, logistycznych dotyczących akcji, MOPR wsparli: firma kurierska DPD Polska, Międzynarodowe Targi Gdańskie – AMBEREXPO, harcerze Okręgu Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, firma Mosaic – cyrkowe atrakcje. Poradniki o pierwszej pomocy pt. „Bączek Ratownik” przekazał dla najmłodszych współautor, Karol Bączkowski.

W podziękowaniu dla Państwa – Darczyń, Darczyńców i Partnerów akcji „Każdy może pomóc” – teledysk od nas  (link przekierowuje na YouTube).

 

Finał akcji utrwaliły na zdjęciach: Antonina Chycka i Paulina Zając z gdańskiego MOPR . Na fot. m.in. pracowniczki, pracownicy Ośrodka, wolontariusze akcji, kurierzy DPD Polska oraz elfy, św. Mikołaj i prezenty