Spełnij się jako adopcyjny rodzic

Środa, 9 listopada br. to wyjątkowy dzień dla osób, które stworzyły rodzinę adopcyjną. Ofiarowały dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą liczyć na biologicznych rodziców, bezpieczny, pełen miłości i akceptacji dom.  

9 listopada to w kalendarzu Światowy Dzień Adopcji – święto rodziców oraz ich przysposobionych dzieci. To czas radości, poczucia rodzicielskiego spełnienia i podkreślenia wagi roli rodziny adopcyjnej. Dzień służy też podniesieniu społecznej świadomości na temat roli takich rodzin. Zdarza się, że do adopcji trafiają też najmłodsi podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Bezwarunkową miłość, opiekę i zrozumienie otrzymują właśnie od adopcyjnych rodziców. 

„Uśmiechnięta dłoń” symbolem

Do kontaktu zaprasza osoby zainteresowane przysposobieniem dziecka Pomorski Ośrodek Adopcyjny. Propaguje on ideę wychowania dziecka w wiedzy o jego korzeniach. W środę, 9 listopada specjaliści POA będą do dyspozycji zainteresowanych w godz. od 8.00 do 19.00. Więcej informacji o kontakcie do instytucji i przebiegu święta dostępnych jest na stronie POA w Gdańsku  (link przekierowuje na stronę internetową POA).  

Symbolem Światowego Dnia Adopcji jest namalowana na dłoni, uśmiechnięta buzia. W ramach obchodów także gdański MOPR zachęca do „dzielenia się tym znakiem”, np. w mediach społecznościowych, na portalach. Ważne, by świadomość o wyjątkowej roli i wartości rodzicielstwa adopcyjnego była powszechna.

„Uśmiechnięta dłoń” – symbol Światowego Dnia Adopcji/fot. SR