Sport lekarstwem na seniorskie zdrowie

Gra w bule, krykieta, inne konkurencje ruchowe i gimnastyczne oraz biesiada przy owocach, sokach i lekkich słodkościach wypełniły program imprezy dla seniorów „Wiosna na sportowo”, która odbyła się we wtorek w ogrodzie Dziennego Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty w Gdańsku. Sędziwi uczestnicy spotkania bawili się znakomicie, m.in. gimnastykując się w rytmie ulubionych szlagierów, ćwicząc z pomocą urządzeń plenerowej siłowni, a potem plotkując z przyjaciółmi i sącząc owocowy poncz. Znakomicie czuli się na imprezie, bo też pogoda dopisała. Gośćmi osób 60 plus były też gdańskie policjantki z akcją „Seniorze bądź ostrożny”, realizowaną z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku i miastem. Funkcjonariusze zachęcali uczestników do ostrożności, prewencji i bezpiecznych zachowań.

 – Staramy się, by oferta miasta dla osób starszych była jak najszersza. Obok edukacji, profilaktyki zdrowia, wypoczynku, bezpieczeństwa ekonomicznego, ważna jest także sprawność fizyczna seniorek i seniorów – mówił wcześniej Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Wtorkowa impreza była kolejną z cyklu aktywizujących przedsięwzięć projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018”, MOPR w Gdańsku, Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej i Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z placówkami wsparcia dla sędziwych mieszkańców (w tym wypadku na imprezę zaprosiła Fundacja „I ty możesz wszystko”, prowadząca m.in. DDP przy ul. Wajdeloty).

Fot. Jolanta Lipińska