Sportowe zmagania seniorek i seniorów

Wielkie emocje towarzyszyły turniejowi gry w kręgle, zorganizowanemu w środę specjalnie dla osób 60+, w Centrum U7 przy pl. Dominikańskim w Gdańsku. Uczestnikom rywalizacji gratulujemy zapału, sportowego zacięcia i pogody ducha. Wszyscy Państwo jesteście zwycięzcami!

Swoje umiejętności gry w kręgle zaprezentowali m.in. podopieczni gdańskich ośrodków wsparcia dla osób starszych oraz inni aktywni mieszkańcy 60+, którzy przyłączyli się do zabawy. Wystartowało osiem drużyn. Choć sportowa rywalizacja była istotna, to górę wzięły: świetna zabawa i integracja. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety.

Przypomnijmy, że spotkanie służyło promocji zdrowego trybu życia oraz integracji i nawiązywaniu przyjaźni. Środowy turniej był pierwszą z pięciu imprez w br., na które zapraszamy gdańszczanki i gdańszczan 60+ w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień” 2019, wymyślonego i realizowanego przez: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańską Spółdzielnię Socjalną, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z Komendą Miejską Policji i ośrodkami wsparcia. Zaplanowane spotkania mają charakter tematyczny, motywem przewodnim jest m.in. zdrowy styl życia, kuchnia, bezpieczeństwo czy tradycja.