Spotkaj się z pracownikiem socjalnym w Osowie

Mieszkanki i mieszkańców Osowy oraz innych, pobliskich dzielnic serdecznie zachęcamy do kontaktu z pracownikiem Centrum Pracy Socjalnej nr 7 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W godzinach od 12.00 do 17.00, w środę 19 czerwca będzie on pełnił dyżur w Klubie Sąsiedzkim „Garaż” przy ulicy Kielnieńskiej 128.

Pracownik socjalny MOPR odpowie na pytania dotyczące m.in. możliwości uzyskania wsparcia dla potrzebujących osób starszych, niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi. Doradzi np. w zakresie spraw bytowych, opiekuńczo-wychowawczych, aktywizujących społecznie i życiowo. W razie potrzeby wskaże, do której instytucji należy się zgłosić, by rozwiązać problem. Dysponuje także wiedzą m.in. o możliwościach uzyskania bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, specjalistycznej. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które czują, że potrzebują wsparcia.

Uruchomienie dyżurów pracowników socjalnych CPS 7 w Klubie to efekt współpracy lokalnej koalicji, działającej na rzecz Osowy i jej mieszkańców.

Fot. Materiał Klubu „Garaż”