Strażacy w akcji „Każdy może pomóc”

Gdańscy strażacy spełnili największe marzenie sześcioletniego Arka, który z mamą i młodszym bratem odwiedził w piątek 13 stycznia Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą nr 1 przy ulicy Sosnowej 2 we Wrzeszczu. To pokłosie świątecznej akcji „Każdy może pomóc”, podczas której wyśnione prezenty otrzymali od mieszkańców najmłodsi podopieczni gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Arek jest wrażliwym, odważnym chłopcem i choć ma trudności z porozumiewaniem się (mówieniem), w przyszłości chce być strażakiem. W ramach „Każdy może pomóc” poprosił więc o: „wizytę u strażaków”. Podczas piątkowego spotkania w Jednostce nr 1 na rodzinę czekały atrakcje. Nie zabrakło pokazu sprzętu gaśniczego, ratowniczego. Arek zasiadł w wozie strażackim, by poczuć się jak prawdziwy ratownik.

Przypomnijmy, finał V edycji tej świątecznej akcji odbył się w połowie grudnia 2016 roku w AmberExpo. Wymarzone prezenty, wśród nich między innymi paczki ze słodyczami, zabawkami, grami dziecięcymi otrzymało łącznie 602 dzieci z gdańskich rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Paczki ufundowali przede wszystkim mieszkańcy. Sto prezentów pochodziło m.in. od prezydenta Gdańska oraz radnych. Wszyscy fundatorzy odpowiedzieli na listy napisane wcześniej przez najmłodszych podopiecznych Ośrodka – w nich dzieci opisały swoje marzenia i potrzeby. Pomysłodawcą projektu „Każdy może pomóc” jest Magdalena Theus z MOPR w Gdańsku.