Stroje karnawałowe bardzo pożądane!

Jeśli jesteś w posiadaniu zbędnego, dziecięcego stroju karnawałowego: Myszki Miki, Kaczora Donalda, księżniczek lub innych bajkowych i baśniowych postaci, koniecznie skontaktuj się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Prowadzimy zbiórkę przebrań oraz gadżetów potrzebnych na świąteczną imprezę, dla najuboższych dzieci.

20 grudnia miasto Gdańsk i MOPR organizują w Międzynarodowych Targach Gdańskich przy ulicy Żaglowej 11 wielkie, świąteczne spotkanie dla 800 dzieci objętych wsparciem pomocy społecznej. Będą – zabawa, niespodzianki, słodkie paczki i wspaniałe prezenty. W ramach imprezy mali podopieczni wystąpią w przebraniach m.in. ulubionych, baśniowych, bajkowych i komiksowych postaci. Niestety nie każde dziecko posiada karnawałowy strój. Nie każdą rodzinę stać na wydatek, związany z zakupem przebrania. Stąd zbiórka. Przyda się jeszcze kilkadziesiąt strojów lub karnawałowych gadżetów.

– Taki dar z pewnością ucieszy każdego, małego uczestnika świątecznej imprezy – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Dzięki przebraniu, przekazanemu przecież od serca, dziecko poczuje się wyjątkowe, jak postać z ulubionej bajki lub baśni. To piękne odniesienie do świata w którym wszystko jest możliwe, a dobro i dobrzy ludzie zawsze zwyciężają.

Zbiórka strojów trwa, zachęcamy Państwa do włączenia się w nią. Organizuje ją Referat Animacji Lokalnej i Wolontariatu MOPR, przy ul Dyrekcyjnej 5, tel. 58 691 94 25 (od pon. do piąt. w godz. od 8 do 15). Zapraszamy do kontaktu i dziękujemy za wsparcie!