Studenci medycyny przeciwko przemocy w rodzinie

„Stop przemocy wobec dzieci, czyli jak wszcząć procedurę Niebieskich Kart” – pod tym hasłem odbyło się spotkanie przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku ze studentami i przedstawicielami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Uczestnicy zgromadzeni w audytorium uczelni rozmawiali m.in. jak skutecznie przeciwdziałać wszelkim formom przemocy domowej. O dostępnych rozwiązaniach i metodach wsparcia dla ofiar agresji w rodzinie poinformował przyszłych lekarzy Wojciech Heyke z gdańskiego MOPR, przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Poruszył m.in. kwestię obowiązujących, tematycznych przepisów prawnych. Poinformował studentów w jaki sposób stosować procedurę „Niebieskie Karty”. Podkreślił, jak ważna jest reakcja lekarza na społeczny problem – zwłaszcza, gdy dotyczy krzywdzenia dziecka. Spotkanie odbyło się z inicjatywy i na zaproszenie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Gdańsk.

 

Na zdjęciach studenci AMG i prelegenci: asp. szt. Ewelina Stankiewicz z KMP i Wojciech Heyke z MOPR w Gdańsku/fot. organizator spotkania