Św. Mikołaj dopisał – finał świątecznych akcji dla gdańskich dzieci!

W sobotę 19 grudnia św. Mikołaj odwiedził ok. 650 dzieci objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej. Podarował im świąteczne upominki oraz paczki z łakociami.

W rolę „świętego brodacza” wcielili się wolontariusze IX edycji akcji „Każdy może pomóc”, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. I w tym roku dała ona świetny efekt. Darczyńcy na podstawie informacji z listów o dzieciach przygotowali malcom wymarzone prezenty. 

– Darczyńcom składam płynące z serca podziękowania za udział w naszej akcji, za chęć niesienia pomocy i za dobroć, którą dzielicie się Państwo z naszymi najmłodszymi podopiecznymi – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Bez Państwa zaangażowania, empatii i wrażliwości nasza akcja nie miałaby sensu. Bez Was nie dalibyśmy rady. Podziękowania kieruję też do Partnerów, którzy wsparli nasze organizacyjne działania. Mam nadzieję, że dzieci ucieszą się z upominków i paczek, w pełni poczują wyjątkową atmosferę świąt.

Uprawnione dzieci otrzymały też torby ze słodyczami w ramach akcji „Wigilijna paczka”, równolegle prowadzonej przez Miasto Gdańsk i MOPR. Dystrybucja upominków oraz toreb z łakociami odbyła się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii. 

W przedsięwzięciu Ośrodek wsparli partnerzy: Arena Gdańsk Operator, firma kurierska DPD w Gdańsku, harcerze Okręgu Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, wolontariat pracowniczy Urzędu Miejskiego w Gdańsku, firma Mosaic – cyrkowe atrakcje oraz sponsorsko – pracownicy Grupy LOTOS S.A. w Gdańsku i firm: DORACO Sp. z o.o. i TERMIKA Sp. z o.o. w Gdańsku.

Wszystkim Państwu z serca dziękujemy! 

Obejrzyj film, link: Finał akcji „Każdy może pomóc” i „Wigilijna paczka”  

Fot. SR i Damian Michnowski z MOPR w Gdańsku, na zdjęciach m.in. kolorowe prezenty i paczki ze świątecznymi akcentami. Wolontariusze akcji pakują je do samochodów, by następnie dostarczyć dzieciom. W dystrybucję włączyło się kilkadziesiąt osób. Są też postaci przebrane za elfy, skrzaty, nawiązujące do świątecznej aury.