Świąteczna akcja „Każdy może pomóc” z fantastycznym finiszem!

Najpiękniej dziękujemy Państwu za włączenie się w świąteczną akcję „Każdy może pomóc”, na rzecz dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Informujemy, że zakończyliśmy już przekazywanie listów o najmłodszych.

Osiemset listów o dzieciach, napisanych w ramach charytatywnej akcji gdańskiego MOPR, rozeszło się błyskawicznie! Osoby, które je pobrały i tym samym zechciały na ich podstawie przygotować anonimowemu malcowi świąteczny upominek, prosimy już tylko o przekazanie prezentu.

Przygotowane upominki dla najmłodszych trzeba dostarczyć w dniach od 9 do 13 grudnia, w godzinach od 8.00 do 16.00 do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku (główne wejście). Przyjmą je od Państwa nasi pracownicy. Uwaga! Prezenty trzeba oznakować kodem z listu! W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z pracownikami MOPR, tel. 797 909 120.

Przypomnijmy, że to już VIII edycja projektu „Każdy może pomóc”. By przyłączyć się do akcji, wystarczyło pobrać list przygotowany przez pracownika socjalnego, na podstawie jego wiedzy o konkretnym dziecku. Druk zawierał m.in. informację o imieniu, wieku oraz o zainteresowaniach dziecka (druk opatrzony jest kodem). Następnie darczyńca przygotowuje upominek – wg uznania i możliwości. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy.

– Gdańszczanki i gdańszczanie nigdy nie zawodzą, to jest wspaniałe! – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę piękną akcję. Dziękuję za Państwa wielkie serca i wrażliwość na potrzeby najmłodszych!

Upominki z projektu „Każdy może pomóc” przekażemy najmłodszym podczas gwiazdkowej zabawy 18 grudnia, w MTG – AmberExpo. Dzieci otrzymają wtedy także torby ze słodyczami w ramach akcji „Wigilijna paczka”, organizowanej od kilkunastu lat przez miasto i MOPR.

 

Fot. archiwum MOPR