W Światowym Dniu Walki z Depresją – sięgnij po wsparcie

W czwartek, 23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. Gdańsk przyłącza się do kampanii #odezwijsie, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, której celem jest m.in. zachęcanie osób, które cierpią z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego do poszukiwania pomocy.

Specjalistyczne wsparcie, m.in. psychologiczne dostępne jest w mieście. W sytuacjach nagłych, kryzysowych mieszkankom i mieszkańcom przeciążonym psychicznie, przeżywającym głęboką, niekorzystną zmianę w życiu, będącym w stanie przewlekłego stresu lub cierpiącym na depresję wsparcia udzielają m.in. specjaliści Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR, przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie. Pomagają 7 dni w tygodniu, całą dobę pod numerem tel.: 58 511 01 21, e-mail: goik@gdansk.gda.pl.

Więcej wiadomości o obchodach Dnia i dostępnym wsparciu – w publikacji na portalu Gdańska  (link przekierowuje na stronę internetową miasta).

 

W ramach obchodów na niebiesko podświetlony będzie m.in. wiadukt przy Galerii Bałtyckiej/fot. arch. Jerzy Pinkas, www.gdansk.pl