W świecie fantazji i marzeń – przygoda z teatrem

Dzieci z domów dziecka m.in. z Rumi i Suchego Dworu, podopieczni Domu im. Korczaka w Gdańsku, maluchy z Przedszkola nr 41 oraz mieszkańcy Gdańskich Domów dla Dzieci (GDdD) wezmą udział w III Przeglądzie Teatralnym. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 1 czerwca, w Wiślanym Domu GDdD przy ulicy Turystycznej 26 A w Gdańsku. Początek zabawy o godzinie 10, planowane zakończenie o godz. 14.

Podczas tegorocznej imprezy mali artyści zabiorą uczestników i widzów w świat fantazji i marzeń – pod takim hasłem przebiegać bowiem będzie III Przegląd Teatralny. Do występów dziecięce grupy teatralne przygotowywały się już od kilku tygodni. Czym zaskoczą konkurentów, okaże się w czwartek. Organizator imprezy – Gdańskie Domy dla Dzieci – przygotował też dla uczestników słodki poczęstunek oraz ofertę gier i zabaw sprawnościowych.

– Dzieci spędzą swoje święto twórczo i aktywnie – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. –  Będzie okazja do zawiązania przyjaźni i zaprezentowania teatralnych umiejętności. Życzę wszystkim małym aktorom pasji i fantazji oraz najpiękniejszej zabawy w Dniu Dziecka.

Dodajmy, że na GDdD składa się sześć placówek (pięć socjalizacyjnych oraz jedna specjalistyczno – terapeutyczna). W socjalizacyjnych przebywa do 14 dzieci w każdej, w specjalistyczno – terapeutycznej – do 8 dzieci.