Święta dla potrzebujących w dzielnicach

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku organizuje lub współorganizuje dla swoich podopiecznych świąteczne spotkania, w dzielnicach. To już swoista, piękna tradycja. W tym roku w tych kameralnych spotkaniach udział wezmą m.in. samotni seniorzy, osoby niepełnosprawne, a także rodziny z dziećmi.

W ramach świątecznych imprez Ośrodek wraz z partnerami, m.in. klubami osiedlowymi, szkołami, organizacjami pozarządowymi na terenie miasta zaprasza podopiecznych na spotkania opłatkowe oraz choinkowe zabawy. I tak już we wtorek, 19 grudnia, 20 samotnych osób weźmie udział w wigilii w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Na Stoku 43. Impreza rozpocznie się o godzinie 16. W jej ramach uczestnicy otrzymają także paczki żywnościowe. Tego samego dnia w Szkole Podstawowej nr 65 przy ul. Śluza 6 odbędzie się zabawa świąteczna pt. „Choinka na Dolnym Mieście”, w której udział wezmą rodziny objęte wsparciem (początek o godzinie 15). Również we wtorek 20 samotnych osób, głównie seniorów, spotka się na wigilii w Centrum Pracy Socjalnej nr 2 MOPR przy pl. Gustkowicza 13 (godz. 11). Będzie barszcz z uszkami i inne tradycyjne, świąteczne smakołyki. Wigilia z paczkami odbędzie się także w Domu Sąsiedzkim przy ul. Zakopiańskiej 40 – jej gośćmi będzie 20 samotnych podopiecznych Ośrodka, z dzielnicy Siedlce. Potrzebujący mieszkańcy we wtorek złożą sobie świąteczne życzenia również na spotkaniu w Klubie Osiedlowym „Piastuś”, przy ul. Piastowskiej. Podczas imprezy, którą zaplanowano na godz. 17, nie zabraknie opłatka i tradycyjnych potraw.

– Świąteczne spotkania w dzielnicach służą przede wszystkim aktywizacji i integracji lokalnych społeczności – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To szczególny czas, powinien nieść radość, szczęście dzielone we wspólnocie z innymi. I tej życzliwości serca życzę wszystkim gdańszczanom, każdego dnia. Apeluję też do mieszkańców, by podczas świąt nie zapomnieli o samotnych sąsiadach. Warto ich odwiedzić lub zwyczajnie, zaprosić do domu. Taki gest naprawdę bardzo wiele znaczy – podkreśla.