Święta i patriotyzm – zachęcamy seniorów do aktywności!

Seniorki i seniorów, którzy chcą twórczo, w świątecznej atmosferze spędzić czwartkowe przedpołudnie 6 grudnia zapraszamy na imprezę do Domu Opieki „Złota Jesień”, przy ulicy Hynka 12 w Gdańsku.

W ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej oraz Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z ośrodkami wsparcia dla osób starszych, w placówce odbędzie się kolejne, otwarte, aktywizujące wydarzenie. W godzinach od 9.30 do 12 w sali konferencyjnej Stowarzyszenia Domu Opieki „Złota Jesień” uczestnicy obejrzą przedstawienie „A to Polska właśnie”, z okazji obchodów stulecia niepodległości kraju. Przygotowały je osoby 60 plus, które na co dzień integrują się i aktywizują na zajęciach w placówce przy ul. Hynka. W programie imprezy są także gry i zabawy oraz słodki poczęstunek. Spotkanie zakończy wspólne śpiewanie świątecznych piosenek.

– Zależy nam bardzo, by gdańscy seniorzy mieli możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego – podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Dzięki różnorodnej ofercie mogli w niej uczestniczyć, przez to czuć się potrzebni, radośni i spełnieni.

Dodajmy, że w imprezie udział wezmą m.in. podopieczni dziennych ośrodków wsparcia dla osób 60 plus w Gdańsku.