Świętowali aktywni, gdańscy seniorzy

Już po raz czwarty mieszkanki i mieszkańcy 60+ uczestniczyli w Paradzie i Pikniku Seniorów, który odbył się w środę, 15 czerwca br. w Gdańsku. Było kolorowo, tłumnie i pozytywnie. Dopisały humory i aura.

Świętowano też Światowy Dzień Praw Osób Starszych, którego celem jest m.in. wzmacnianie więzi z seniorkami i seniorami oraz zwrócenie uwagi na ich potrzeby. Część piknikowa imprezy, w parku św. Barbary, obfitowała w atrakcje. Potańcówka, poczęstunek, oferta aktywności, edukacji, pomocy i profilaktyki – m.in. z tych propozycji przygotowanych przez organizatorów wydarzenia (główni to Miasto Gdańsk i Regionalne Centrum Wolontariatu), mogli skorzystać uczestnicy. Wśród wystawców był m.in. gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie – specjalistki Wydziału Integracji i Rehabilitacji służyły osobom starszym m.in. informacjami o dostępnym wsparciu finansowym, rehabilitacyjnym i opiekuńczym.

 

Na zdjęciach seniorki i seniorzy podczas środowej imprezy, w punkcie informacyjnym MOPR w towarzystwie specjalistki Wydziału Integracji i Rehabilitacji/fot. SR