Święty Mikołaj pamięta o gdańskich dzieciach

W sobotę 19 grudnia św. Mikołaj odwiedzi około 650 dzieci objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej. Pod drzwiami ich mieszkań pozostawi świąteczne upominki i paczki ze słodyczami.

W rolę „świętego brodacza” wcielą się wolontariusze IX edycji akcji „Każdy może pomóc”, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. I w tym roku dała ona znakomity efekt. Darczyńcy na podstawie informacji z listów o dzieciach przygotowali malcom wymarzone prezenty. Listy o najmłodszych podopiecznych napisali wcześniej pracownicy socjalni, można je było pobrać drogą elektroniczną. Mimo epidemii odzew był wspaniały.

– Darczyńcom składam płynące z serca podziękowania za udział w naszej akcji, za chęć niesienia pomocy i za dobroć, którą dzielicie się Państwo z naszymi najmłodszymi podopiecznymi – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Bez Państwa zaangażowania, empatii i wrażliwości nasza akcja nie miałaby sensu. Bez Was nie dalibyśmy rady. Podziękowania kieruję też do Partnerów, którzy wsparli nasze organizacyjne działania. Mam nadzieję, że dzieci ucieszą się z upominków i paczek, w pełni poczują wyjątkową atmosferę świąt.

Uprawnione dzieci otrzymają jednocześnie torby ze słodyczami w ramach akcji „Wigilijna paczka”, równolegle prowadzonej przez Miasto Gdańsk i MOPR. Środki na ich przygotowanie pochodzą z budżetu Miasta. Dystrybucja upominków oraz toreb z łakociami odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii. Wolontariusze ubrani będą w ochronne maseczki i rękawiczki.

Dodajmy, że w „aktualnościach” na stronie: www.mopr.gda.pl i FB MOPR będzie też można obejrzeć krótki film – zwiastun m.in. nawiązujący do tradycji obu akcji.    

W przedsięwzięciu, dystrybucji upominków i paczek dla dzieci wspierają Ośrodek: Arena Gdańsk Operator (dot. zbiórki i przechowania prezentów), firma kurierska DPD w Gdańsku, harcerze Okręgu Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, wolontariat pracowniczy Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz firma Mosaic – cyrkowe atrakcje (dot. świątecznej oprawy akcji). Sponsorsko wsparli nas także pracownicy Grupy LOTOS S.A. w Gdańsku oraz firm: DORACO Sp. z o.o. i TERMIKA Sp. z o.o. w Gdańsku. Wszystkim Państwu najpiękniej dziękujemy!

Fot. Damian Michnowski z MOPR, na zdjęciach mnóstwo prezentów i kolorowych paczek ze świątecznymi akcentami