Święty Mikołaj znowu nie zawiódł i obdarował gdańskie dzieci!

Gwiazdkowe prezenty otrzymało w sobotę, 18 grudnia br. 600 gdańskich dzieci objętych wsparciem. To w ramach X edycji świątecznej akcji „Każdy może pomóc”, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

– Pragnę podziękować darczyńcom i wszystkim, którzy również organizacyjnie wsparli nasz gwiazdkowy projekt dla dzieci, za dobroć, wyjątkową wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka oraz za kreatywność i wyobraźnię – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka MOPR w Gdańsku. – Dziękuję Wam, że jesteście z nami i wspólnie możemy spełnić marzenia najmłodszych podopiecznych Ośrodka. Państwa zaangażowanie w akcję „Każdy może pomóc” sprawia, że co roku z optymizmem podejmujemy się tego i innych świątecznych przedsięwzięć pomocowych. Wiemy bowiem, jak ogromne są: siła współdziałania i społeczna solidarność gdańszczanek i gdańszczan. Życzymy Państwu radości i spełnienia nie tylko w świątecznym czasie!

Cały dzień wolontariusze akcji wcielali się w rolę św. Mikołaja. Dostarczyli upominki od darczyńców, pod drzwi mieszkań najmłodszych. Dystrybucja prezentów odbyła się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii. Radość obdarowanych – ogromna.

Łakocie na święta

Także w sobotę blisko 550 dzieci otrzymało torby wypełnione słodyczami w ramach akcji „Wigilijna paczka”, równolegle prowadzonej przez Miasto Gdańsk i MOPR. To już 21 edycja tego przedsięwzięcia. Na trwałe wpisało się ono w świąteczne, pomocowe działania w Gdańsku. Każdego roku udaje się obdarować łakociami kilkaset gdańskich dzieci, z najbardziej potrzebujących rodzin.

Teledysk i życzenia

W tym roku w przekazaniu świątecznych darów z obu akcji oraz w działaniach organizacyjnych gdański Ośrodek wsparli: Polsat Plus Arena Gdańsk, firma kurierska DPD w Gdańsku, harcerze Okręgu Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, wolontariat pracowniczy Urzędu Miejskiego w Gdańsku, firma Mosaic – cyrkowe atrakcje.

Darczyńcom akcji „Każdy może pomóc” i Partnerom organizacyjnym, którzy w ciągu 10 lat nas wsparli, dziękujemy śpiewająco – zachęcamy do obejrzenia i posłuchania naszego teledysku…

Migawki z finału akcji „Każdy może pomóc” i „Wigilijna paczka” 2021 r. Na zdjęciach m.in. gwiazdkowe, barwnie zapakowane upominki od darczyńców oraz pracownicy gdańskiego MOPR i wolontariusze, którzy dostarczyli podarunki dzieciom. Są też postaci przebrane za skrzaty, nawiązujące do świątecznej aury/fot. SR