Szkolenia dla rodziców

Ruszyły zapisy do zimowo – wiosennej edycji „Szkoły dla rodziców”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku szkolnym, nie radzisz sobie wychowawczo, masz wątpliwości opiekuńcze i kompetencyjne? Koniecznie weź udział w zajęciach z naszymi specjalistami.

Zapisy na warsztaty potrwają do 20 lutego. Zajęcia adresowane są przede wszystkim do opiekunów uczniów szkół podstawowych, którzy są niepewni swoich umiejętności wychowawczych. Podczas zajęć „Szkoły…” m.in. psycholog, asystent rodziny gdańskiego MOPR zdiagnozują problemy. Następnie podpowiedzą  uczestnikom najlepsze rozwiązania, wskażą m.in. jak prawidłowo komunikować się z dzieckiem. Jak sprawić, by kontakt rodzic – dziecko był oparty nie tylko na miłości, ale i przyjaźni, zrozumieniu potrzeb i wzajemnej akceptacji zachowań.  

Warsztaty „Szkoły dla rodziców” odbywać się będą od 27 lutego do końca kwietnia, w środy, w godzinach od 9.00 do 12.00 w Centrum Pracy Socjalnej nr 1 przy ul. Modrzewskiego 2 A. Są bezpłatne, mają charakter grupowy. Może w nich wziąć udział rodzic bez względu na status ekonomiczny, społeczny itd. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt pod numerem tel.: 797 909 101 (numer tel. psycholog, Aleksandry Klonn). Kwalifikacja do udziału w szkoleniu odbywa się po wcześniejszej konsultacji.

– Zachęcam rodziców do skorzystania z tej formy wsparcia – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Jeśli tylko mamy jakieś wątpliwości dotyczące postępowania wobec dziecka, trudności opiekuńcze, które nas przerastają, zawsze warto sięgać po specjalistyczną pomoc.  

Dodajmy, że w ubiegłorocznych edycjach projektu „przeszkoliło się” już kilkudziesięcioro gdańskich rodziców, w tym opiekujący się maluchami oraz nastolatkami.