Sztuka i bajki – letnie zajęcia dla dzieci z Ukrainy 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza dzieci z Ukrainy na wakacyjny, bezpłatny cykl spotkań z elementami arteterapii i bajek. Będzie integracyjnie i twórczo. Zapisy na zajęcia trwają do środy, 5 lipca br.

To oferta dla dzieci w wieku od siedmiu do dziewięciu lat, które w Gdańsku wraz z rodzicami, opiekunami znalazły schronienie. Zapisać się można do 5 lipca, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 15.00 pod numerem tel.: +48 797 136 216. Sygnały przyjmowane są w językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona, obowiązuje więc kolejność zgłoszeń. Spotkania odbywać się będą w OIK MOPR przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie, we wszystkie piątki: 7, 14, 21 i 28 lipca, w godz. od 11.00 do 12.30.

Integracja, zabawa i sztuka

Uczestniczki i uczestnicy spotkań mają się przede wszystkim zrelaksować, dobrze bawić i zaprzyjaźnić. W programie przewidziano m.in. elementy arteterapii, tj. terapii poprzez sztukę. Dzieci będą mogły tworzyć prace malarskie, rozwinąć talent wokalny czy „pobawić się w teatr”. Chodzi o to, by pobudzić ich wyobraźnię i zachęcić do kreacji. Każde z zajęć ma inny temat, będą np.: podróż do kosmicznej krainy oraz do krainy dobra. Zajęcia są tak pomyślane, aby dzieci rozwinęły umiejętności komunikacyjne, inteligencję emocjonalną oraz odprężyły się. Chodzi też o ich integrację rówieśniczą w Gdańsku. Spotkania poprowadzą: Iryna Makukhina, psycholożka ukraińska, arteterapeutka mająca duże doświadczenie w pracy z najmłodszymi oraz Alina Zaika, konsultantka ds. wsparcia dzieci i młodzieży ukraińskiej w OIK MOPR w Gdańsku. 

 

Dzieci rysują/symboliczna fot. z Pixabay (Victoria_Regen)