Taniec, sport, biesiada – zapraszamy gdańskich seniorów na imprezę

Mieszkanki i mieszkańcy 60+, którzy chcą aktywnie, twórczo i radośnie spędzić czas, mają ku temu świetną okazję. W środę, 28 czerwca w ogrodzie Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań STERNICZA” przy ul. Sterniczej 2 w Brzeźnie odbędzie się plenerowa impreza, z cyklu projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień”. Będzie tanecznie, sportowo i integracyjnie. Wstęp wolny.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godz. 12.00. Główni organizatorzy: Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji oraz Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” we współpracy z partnerami projektu, przygotowali moc atrakcji. Będzie coś dla ciała i dla duszy.

Od zabawy po profilaktykę i wsparcie

Uczestniczki i uczestnicy imprezy będą mogli m.in. zagrać w bule, ringo i w szachy. Będzie też gimnastyka z kijkami do nordic walking. W programie spotkania są też: pokazy tańca i ruchu, zabawa wielkimi bańkami mydlanymi oraz biesiada przy grillu – serwowane będą m.in. kiełbaski i inne specjały. Będzie też można potańczyć w plenerowej scenerii. Na miejscu poradami w zakresie bezpieczeństwa osób starszych służyć będą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Podpowiedzą np. jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym oraz jak nie dać się oszukać naciągaczom. Podczas imprezy w punkcie informacyjnym gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie osoby starsze dowiedzą się m.in. o dostępnym wsparciu: finansowym, socjalnym, w zakresie usług opiekuńczych, specjalistycznym – psychologicznym i prawnym oraz aktywizującym społecznie. Nie zabraknie też edukacyjnych, profilaktycznych i pomocowych gadżetów.

Aktywna jesień życia

Projekt „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień” jest realizowany w mieście od wielu lat. Jest adresowany m.in. do uczestniczek i uczestników zajęć w gdańskich placówkach wsparcia dla osób starszych oraz do osób 60+ z dzielnic. Służy aktywizacji, integracji, rozwijaniu pasji oraz edukacji w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa tej grupy osób. Jego pomysłodawcami są: MOPR w Gdańsku, Gdańska Spółdzielnia Socjalna, SPiR w partnerstwie z KMP w Gdańsku. Imprezy w ramach projektu organizują wspólnie ośrodki wsparcia dla osób starszych. To sprawdzeni partnerzy: Dzienny Dom „Senior – WIGOR Świętej Barbary”, Dzienny Dom Seniora „Gdański Wigor” Caritas, Dom Pomocy Społecznej „Polanki”, DPS „Ostoja”, Dzienny Dom Pomocy przy ul. Wajdeloty, DDP „KISIEL”, DPS Dziennego Pobytu przy ul. Hynka, Środowiskowy Dom Samopomocy „Przystań STERNICZA”. Środowe wydarzenie jest dofinansowane z Gdańskiego Funduszu Senioralnego.

 

Osoby starsze spacerują z kijkami do nordic walking/symboliczna fot. Pixabay (pasja1000)
Para seniorska w tańcu/symboliczna fot. z Pixabay (ArtTower)