Transport na szczepienia przeciwko COVID-19 w Gdańsku m.in. dla seniorów

W Gdańsku uruchomiona została usługa transportu do punktów szczepień dla osób w wieku powyżej 70 roku życia, z problemami w poruszaniu się oraz dla osób z niepełnosprawnością, mających już wyznaczony termin szczepienia.

Trwa akcja promocyjna pod hasłem Gdańsk szczepimy się. Kampania ma zachęcić mieszkanki i mieszkańców do szczepienia się przeciw COVID-19.

Kto może zgłosić się po bezpłatny transport na szczepienie?

  • osoby powyżej 70 roku życia, mające trudności w poruszaniu, bez możliwości samodzielnego dotarcia na szczepienie oraz osoby z niepełnosprawnością o kodzie O, przebywające na terenie Gdańska,
  • osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, przebywające na terenie Gdańska,
  • osoby, które działają w imieniu wyżej wymienionych grup – bliscy oraz rodzina – posiadające niezbędne dane do zgłoszenia transportu.

Ważne jest, by zgłoszona osoba posiadała podstawowe możliwości poruszania się – transport nie dotyczy osób na co dzień nieporuszających się samodzielnie, które wymagają specjalistycznego transportu.

Prosimy o zapoznanie się z pełną informacją dostępną na portalu miasta m.in. jak zamówić darmowy transport na szczepienie w Gdańsku, pod jaki numer zadzwonić, by zgłosić tę potrzebę.

Jak się można zarejestrować na szczepienie – informacja ogólna

  1. Najprościej zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia – tel. 989.
  2. Można też skontaktować się bezpośrednio, z wybranym punktem szczepień. Udostępniamy listę punktów na Pomorzu.
  3. Można zapisać się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną w Serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ.

Fot. symboliczna z Pixabay – osoby starsze zarejestrują się na szczepienie np. dzwoniąc na bezpłatną infolinię – tel. 989

Plakat akcji Gdańsk szczepimy się m.in. przedstawia strzykawkę z antidotum na koronawirusa