Trwa świąteczna akcja dla gdańskich dzieci!

Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w akcję „Każdy może pomóc” i pobrali listy o dzieciach objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej. Na ich podstawie przygotują najmłodszym podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wymarzone, gwiazdkowe upominki. Na prezenty od darczyńców czeka w tym roku 700 dzieci.

Trwa jedenasta edycja świątecznego projektu „Każdy może pomóc”, gdańskiego MOPR. Pracownicy socjalni przygotowali listy o dzieciach. Zawierają one informację m.in. o wieku, płci i pasjach malców. Są opatrzone kodami – każdy przypisany jest dziecku. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy. 

Zamów list i przygotuj upominek

Listy można pobrać wyłącznie elektronicznie, pisząc na adres email:

mopr-kmp@gdansk.gda.pl

Podarunek nie musi być drogi. Ważne, żeby był przemyślany, od serca, gdyż takie sprawiają największą radość. Naprawdę warto uruchomić wyobraźnię, by dziecko miało wyjątkowe święta. Przygotowane, oznaczone kodami świąteczne upominki trzeba dostarczyć: 3 grudnia w godz. 9.00 – 15.00 lub w dniach od 5 do 8 grudnia br. w godz. 9.00 – 19.00, na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). Pracownicy Ośrodka odbiorą je od darczyńców. Finał akcji odbędzie się w sobotę, 10 grudnia br. – wolontariusze akcji dostarczą prezenty dzieciom do mieszkań. W tym przedsięwzięciu transportowo i logistycznie wesprze MOPR firma kurierska DPD Polska.

Zapraszamy do współdziałania!

Na zdjęciu prezenty od darczyńców akcji „Każdy może pomóc”/archiwum MOPR