Turniej w karty i wspólna biesiada

Aktywne i optymistyczne – takie są właśnie osoby 60+, które uczestniczyły we wtorkowej imprezie integracyjnej pt. „Sport i zdrowie seniora” w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty we Wrzeszczu.

Doskonałych humorów nie zepsuła nawet deszczowa aura. Seniorki i seniorzy z pasją oddali się grze „w tysiąca”, prezentowali też wspaniałe prace malarskie i oczywiście biesiadowali. Skorzystali również z porad w zakresie bezpieczeństwa m.in. w kontekście wypadków, wyłudzeń czy konsumenckim (w imprezie uczestniczyli funkcjonariusze gdańskiej Policji i pracownik Grupy Energa).

Spotkanie służyło promocji zdrowego trybu życia oraz integracji i nawiązywaniu przyjaźni. To druga z pięciu imprez w br., na które zapraszamy gdańszczanki i gdańszczan 60+ w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2019”, wymyślonego i realizowanego przez: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańską Spółdzielnię Socjalną, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z Komendą Miejską Policji i ośrodkami wsparcia (w tym wypadku DDP Fundacji „I Ty Możesz Wszystko” oraz Stowarzyszenie Domu Opieki „Złota Jesień”).

Fot. SR