Turniej warcabowy o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska

W Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” przy ul. Hożej w Gdańsku odbyła się dziesiąta edycja turnieju warcabowego, dla podopiecznych domów placówek wsparcia dla seniorek i seniorów z Gdańska, Sopotu, Gdyni i okolic. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska.

– Spotkanie miało na celu pogłębienie stosunków oraz relacji między seniorami i osobami z niepełnosprawnością z innych placówek, mobilizację osób w podeszłym wieku do pracy nad swoją sprawnością umysłową, zachęcenie do treningu gry w warcaby jako jednego z wielu sposobów na spędzanie wolnego czasu oraz sprawdzenie swoich umiejętności na tle rówieśników – mówi Ewa Zawadzka, dyrektor DPS „Ostoja”.

Rangę wydarzeniu podniósł fakt, iż mecze odbywały się pod okiem sędziego z klasą państwową, indywidualnego mistrza Polski niepełnosprawnych oraz drużynowego mistrza świata niepełnosprawnych w szachach – Zygmunta Wieleckiego.

Pierwsze miejsce zajął pan Władysław z DPS „Ostoja”. Pan Marek z tej samej placówki  uplasował się na drugiej pozycji, natomiast miejsce trzecie przypadło p. Janowi z Domu Pomocy Społecznej ze Stegny.  

Z inf. DPS „Ostoja”